předmětová Komise biologie a chemie

Gymnázium ivana olbrachta semily

PRO MATURANTY

maturitní témata zveřejněna na stránkách GIO

přírodovědci.cz


návštěvnost...

TOPlist 


Případní zájemci o olympiádu z biologie nebo chemie kontaktujte prosím svého vyučujícího.

oficiální www biologické olympiády

oficiální www chemické olympiády


Přehled kategorií:

  • kategorie (Bi) A, B - 5.O, 6.O, 7.O, 8.O, 1.roč., 2.roč., 3.roč., 4.roč.
  • kategorie (Bi) C, D - 1.O, 2.O, 3.O, 4.O
  • kategorie (Ch) A, B, C - 5.O, 6.O, 7.O, 8.O, 1.roč., 2.roč., 3.roč., 4. roč.
  • kategorie (Ch) D - 3.O, 4.O
  • !!!! V letošním ročníku chemické olympiády, stejně jako v loňském, je třeba, aby se soutěžící individuálně zaregistrovali elektronicky na stránkách ChO k účasti v soutěži. Pokud žák byl registrován již v minulých letech, není třeba vytvářet účet nový, ale pouze se ve svém účtu přihlásit k řešení letošního ročníku. Elektronická registrace se týká všech kategorií ChO kromě nejmladší – kategorie D (tercie a kvarta) .!!!

Přehled termínů školních kol:

Harmonogramy BiO a ChO nalezenete na oficiálních www stránkách.Termíny na GIO budou zveřejněny zde a u kabinetu přírodovědců.

předmět

kategorie

termín na GIO (22/23)

texty

téma

Biologie

A, B

proběhlo


Biologie

C, D

proběhlo


Chemie

A

-

-

Chemie

B

-

-

Chemie

C

proběhlo

-

Chemie

D

proběhlo

-

Výsledky olympiád 2023-2024

Biologie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

1. Petr Kousal (4.)

2. Matyáš Devátý (3.)


x

Petr Kousal (4.) - 2. místo a POSTUP DO REPUBLIKOVÉHO KOLA, KDE OBSADIL 5. MÍSTO!!!

B

1. Elena Trenkov (5.O)

2. Matyáš Matura (1.)

3. Kamila Medková (1.)

x

x

C

1. Tobiáš Cerman (3.O)

2. Kateřina Nechanická (3.O)

3. Klára Mužíčková (3.O)

Tobiáš Cerman na 7. místě

Kateřina Nechanická na 10. místě

x

D

1. Anna Marie Fidrhelová (1.O)

2. Michaela Švarbová (2.O)

3. Karolína Soukupová (2.O)

Anna Marie Fidrhelová na 2.místě a postup do KK

Michaela Švarbová na 11. místě

koná se 23. 5. 2024

Chemie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

x

x

x

B

x

x

x

C

1. Kamila Medková (1.)

x


D

1. Adam Drahoňovský (4.O)

2. Světlana Svobodová (3.O)

3. Prokop Motejlek (4.O)

Adam Drahoňovský na 1. místě

Světlana Svobodová na 2. místě

Prokop Motejlek na 3. místě


Adam Drahoňovský na 13. místě (úspěšný řešitel)

Výsledky olympiád 2022-2023

Biologie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

1. Petr Kousal (3.)

2. André Vostrý (7.O)


x

4. místo (26 účastníků)

B

x

x

x

C

1. Elena Trenkov (4.O)

2. Barbora Trýznová (4.O)

3. Anežka Brázdilová (3.O)

2. místo (13 účastníků)

4. místo (13 účastníků)

9. místo (11 účastníků)

D

1. Tobiáš Cerman (2.O)

2. Aneta Drmlová (2.O)


9. místo (13 účastníků)

x

Chemie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

x

x

x

B

x

x

x

C

1. Veronika Nechanická (6.O)

2. Lenka Chmelíková (6.O)

3. Jana Movsesjanová (6.O)

4. Nikol Hetfleišová (6.O)

x

x

D

1. Zdislava Svobodová (4.O)

2. Sára Patková (4.O)

3. Elena Trenkov (4.O)

4. Jakub Carva (4.O)

7. místo (9 účastníků)

-

6. místo (9 účastníků)

-


x

Výsledky olympiád 2021-2022

Biologie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

x



B

1. Petr Kousal (2.)

x

4. místo (26 účastníků)

C

1. Michal Stěhula (4.O)

2. Vilém Zuna (3.O)

3. Matěj Hnídek (4.O)

14. místo

17. místo

x


x

D

1. Eliška Sisrová (2.O)

2. Anežka Brázdilová (2.O)

3. Adam Drahoňovský (2.O)

11. místo (20 účastníků)

7. místo (20 účastníků)

x


x

Chemie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

x



B

x



C

1. Petr Kousal (2.)

2. Lenka Chmelíková (5.O)

3. Veronika Nechanická (5.O)


x

8. místo (14 účastníků)

x

x

D

1. Zdislava Svobodová (3.O)

2. Sára Patková (3.O)

4. místo

9. místo


Výsledky olympiád 2020-2021

V tomto roce olympiády neprobíhaly díky pandemii COVID 19. :-(

Výsledky olympiád 2019-2020

Biologie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

1. Teresa Sokol (8.O)

x

neproběhlo - "COVID 19"

B

1. Marie Havajíková (1.)

x

neproběhlo - "COVID 19"

C

1. Tereza Krausová (4.O)

2. Lenka Brázdilová (3.O)

3. Jana Bártů (3.O)

neproběhlo - "COVID 19"


D

1. Jiří Hassa (2.O)

2. Michal Stěhula (2.O)

3. Juraj Polakovič (1.O)

neproběhlo - "COVID 19"


Chemie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

neproběhlo - "COVID 19"



B

neproběhlo - "COVID 19"



C

1. Tomáš Navrátil (2.)

2. Eleldrida Molinová (1.)

3. Lukáš Kvarda (5.O) a Marie Havajíková (1.)



D

kolo se nekonalo, účastníci se nedostavili, bouře Sabine

x

x

Výsledky olympiád 2018-2019

Biologie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

1. Kateřina Navrátilová (3.)

2. Adam Stodola (3.)



B

1. Viktorie Šídová (5.O)

2. Jana Tůmová (6.O)



C

1. Tereza Krausová (3.O)

2. Veronika Šircová (3.O)

3. Jindřich Mlejnek (3.O)



D

1. Jana Bártů (2.O)

2. Lenka Chmelíková (2.O)

3. Jiří Hassa (1.O)



Chemie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A




B

1. Tereza Machačková (6.O)


7. Machačková Tereza (6.O)

C




D

1. Lukáš Kvarda (4.O)

2. Kvarda Lukáš (4.O)
postup KK

13. Kvarda Lukáš (4.O)
z 16 účastníků

Výsledky olympiád 2017-2018

Biologie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

1. Barbora Bísová (7.O)

2. Lenka Bělohlávková (8.O)

3. Adéla Pospíchalová (4.)

x

13. Barbora Bísová (7.O)

27. Adéla Pospíchalová (4.)

z 28 účastníků

B

1. Adam Stodola (2.)

2. Tereza Machačková (5.O)

3. Kateřina Navrátilová (2.)

x

24. Adam Stodola (2.)

26.  Kateřina Navrátilová 

27. Tereza Machačková (5.O)

z 31 účastníků

C

1. Viktorie Šídová (4.O)

2. Jakub Mlejnek (3.O)

3. Anna Marie Jelínková (3.O)

6. Viktorie Šídová (4.O)

9. Jakub Mlejnek (3.O)

11. Anna Marie Jelínková (3.O)

x

D

1. Lenka Brázdilová (1.O)

2. Jana Bártů (1.O)

3. Tereza Krausová (2.O)

3. Tereza Krausová (2.O)

9. Lenka Brázdilová (1.O)

10. Jana Bártů (1.O)

8. Tereza Krausová (2.O)

z 12 účastníků

Chemie

kategorie

školní kolo

okresní kolo

krajské kolo

A

x

x

x

B

x

x

x

C

1. Tereza Machačková (5.O)

2. Kateřina Navrátilová (2.)

3. Daniel Zuzánek (2.)

x

5. Tereza Machačková (5.O)

z 18 účastníků

D

1. Vendula Buriánová (4.O)

2. Lukáš Kvarda (3.O)

3. Tomáš Chmelík (4.O)

Naši reprezenatni onemocněli, okresního kola se neúčastnili. :-(

x

o nás...

Vítejte na stránkách předmětové komise biologie a chemie na Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech. Budou se zde objevovat informace a materiály nejen pro studenty GIO, ale i pro širokou věřejnost. Doufáme, že se Vám budou stránky líbit a že zde naleznete vše potřebné.

PODPOŘTE NÁS

kde NÁS NAJDETE?

Gymnázium Ivana Olbrachta Semily
Nad Špejcharem 574
Semily 513 01
(+420) 481 622 544


www stránky GIO


NAPIŠTE NÁM

Copyright © 2013-20. All Rights Reserved.